EST
ENG
RUS

Teraapiad

Riigipoolne rehabilitatsiooniteenuste rahastus teraapiate puhul ei kata kõiki laste vajadusi ja väga suur osa kuludest tuleb kanda lapsevanematel. Paraku käib see paljudele peredele üle jõu.  Teraapiatest loobumisel on aga valus hind, sest kehtib reegel – mida nooremalt ja järjepidevamalt puudega lapse arendamisega tegeleda, seda parem on tema elukvaliteet täiskasvanuna ja väiksem kulu riigile.

MTÜ Charity Pirital kogub annetusi erinevaid erivajadustega lastele ja noortele suunatud teraapiate rahastamiseks. Annetusi saab teha arveldusarvele EE241010220095101014 SEB Pank või helistades telefonil 9000 900 (10 EUR).

Mõned näited teraapiatest, mida erivajadustega laste arengut soodustavad:

Muusikateraapia

Muusika on sõnadeta keel. Vaimupuudega lapsega, kellel kõne puudub, eriti autistlike lastega on võimalik saavutada kontakti just muusika abil. Muusikal on oma kord ja struktuur, mille kaudu on võimalik korrastada lapse käitumist, sellega  vastavalt aktiviseeritakse või rahustatakse last. Samuti mõjutab muusika hingamist ja  parandab kehatunnetust -  muusikat kuulates tekivad organismis heaoluained endorfiinid , mis vabastavad organismi pingetest. Läbi muusikateraapia paranevad igapäevaste toimingute õppimine,  sotsiaalsete ostuste arendamine ning   keskendumisvõime.
 


Saori loovkudumine

Jaapanist alguse saanud Saori loovkudumine  see on tõeline loomevabadus ja sobib kõikidele, sest see mis traditsioonilises kudumises on viga, on siin lubatud. Saori kudumine ei sea erivajadusega inimesele suuri nõudmisi täpsuse osas. Kuduja saab ise valida lüngad, värvid ja mustri, mida koob, see arendab tema iseseisvust ja mõjub hästi enesehinnangule, kuna aktsepteeritakse tema  loomingulisi valikuid. Kudumine arendab silma- ja käe koostööd ning koordinatsiooni samuti keskendumisvõimet. Iga kuduja saab valida endale sobiva  ja jõukohase tempo.


 

Sensomotoorne treening Masgutova-meetodil

Senso’ tähendab taju ja ‘motoorne’ liikumist. Kui lapsel ei ole need kaks oskust arenenud normaalselt kooskõlas, on aju areng takistatud. Laps ei suua oma keha liikumist kontrollida ja on sellega nii hõivatud, et aju ei suuda keskenduda ja uusi teadmisi omandada. See võib põhjustada autistlikke jooni, aga ka "kergemaid" probleeme nagu hüperaktiivsus, düsleksia, düsgraafia, õpiraskused koolis. Väga lihtsustatult öeldes – treenides Masgutova meetodil  keha teatud kindlate massaazhi ja võimlemisharjutustega, võetakse maha blokaatorid, et laps tunneks end oma kehas hästi ja saaks uusi vaimseid oskusi omandada.

Hipoteraapia

Hipoteraapia on kogu maailmas tuntud ravimeetod, mis aitab suhtlemisraskustega lastel ühiskonnas paremini kohaneda. Ratsutamine haarab kõiki lapse meeli, mõjutab tema sõnalist väljendust, liikumist ja mõtlemist. Ratsutamine aitab puudega lapsel oma liikumist ja rühti kontrollida, samuti areneb tema iseseisvus. 


 


Delfiiniteraapia

Delfiinide imepärane abi põhineb neile omases ultrahelisagedusel võngete kiirgamises, mis stimuleerivad aju tegevust, suurendab selle aktiivsust ning vastuvõtlikkust uute oskuste omandamisele. See aitab parandada puuetega laste
liikumis-, mõtlemis- ja kõnevõimet ning mõjub tasakaalustavalt närvisüsteemile.

Delfiiniteraapia on meditsiinilist abi toetav teraapia erivajadusega lastele. http://www.nemo.od.ua http://www.dolphintherapy.ru

Tänaseks on MTÜ Charity Pirital projektidesse kaasatud ka teistes Eesti piirkondades elavaid abivajajad ja üritustel teenitavast tulust rahastatakse delfiiniteraapia kõrval ka teisi teraapiavorme.

Annetused puuetega laste ja noorte toetamiseks: EE241010220095101014 SEB Pank