EST
ENG
RUS

Meie tegemised 2015. aasta suvel

1.11.2015

Suvisel koolivaheajal korraldas MTÜ Charity Pirital koostöös Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametiga kaks laagrit erivajadustega lastele ja noortele. Heaks traditsiooniks on korraldada juunikuu laager Laulasmaal ja augustikuu laager Aegna saarel. Need kohad on osutunud väga sobivateks selliste laagrite korraldamisel, sest paiknevad looduskaunites kohtades, kus lisaks sellele on turvaline keskkond, puhas õhk, mererand ja eraldatus linnakärast. Eesmärk on pakkuda osalistele arengut toetavaid kunsti-, muusika- ja käsitöötegevusi, arendavaid mängulisi ja sportlikke tegevusi ning toimetulekuõpetust.

Juuli keskel käisime Ida-Virumaal ja külastasime Aa rannas asuvat Gideoni laagrit. See oli rahvusvaheline inglise keele õppe laager, kus osales palju lapsi nii Eestist kui ka mujalt. Samal ajal toimus seal ka Jõhvi erivajadustega laste laager. Laagris viibis palju Ameerika vabatahtlikke, kes viisid läbi inglise keele tunde, aitasid sisustada laste vaba aega ning toetasid erivajadustega lapsi huvitegevustes. Tegime üheskoos mitu huvitavat töötuba ja veetsime palju aega mererannas. Saime jagada oma oskusi ja kogemusi käeliste tegevuste läbiviimisel erivajadustega lastele. Töötoad olid väga populaarsed ja valmis palju ilusaid töid. Ameeriklastelt õppisime vahetut suhtlemist ja kogesime, et keelebarjäär pole takistus aktiivsel suhtlemisel. Vabatahtlikud võitsid meie laste südamed ja jääme ootama uusi kohtumisi.


2014. aasta suvelaagrid

1.09.2014

Sel aastal korraldas MTÜ Charity Pirital kolm laagrit erivajadustega lastele ja noortele. Kokku osales meie laagrites 43 last ja noort. Suve esimene laager toimus juunikuus Laulasmaal, paljudele juba tuttavas kohas. Päevi sisustati sportlike mängude, matkade, käeliste tegevustega, iga päev toimus muusikatund. Väga oodatud ürituseks oli Laulasmaa Spa külastus. Viimasel päeval külastati Keila-Joa mõisa ja seal parasjagu toimuvat kunstinäitust.

Juuli alguses, enne laulu- ja tantsupidu oli 5-päevane looduslaager Aegna saarel. Eestimaal valas sel ajal palju vihma, aga saarel seevastu ainult mõnel päeval. Kahel päeval toimusid loodusmatkad Aegna loodusradadel, mida viis läbi Keskkonnaameti loodusgiid Eliko. Õpiti tundma erinevaid taimi, putukaid ja kalu. Lapsed olid väga tublid viktoriinis ja tundsid ära enamus Eesti magevee kaladest, mis oli kõigile väga suureks üllatuseks.

Kolmas laager toimus augusti alguses ja jällegi Aegna saarel, kuid oli seekord lausa 7-päevane. Selles laagris osales üle 20 lapse ja noore. Kuumalaine sobis hästi, sest võimaldas olla palju mere ääres, kus sai supelda ja rannaliivas mängida.

Laagrid läksid igati korda. Lapsed said olla koos oma eakaaslastega väljaspool kodukeskkonda, leida uusi sõpru ja õppida uusi oskusi. Laager mängib väga olulist rolli erivajadusega inimese iseseisvumise protsessis, samas pakub perele võimaluse ilma lapseta puhata või käia tööl muretsemata, kelle hoolde jätta erivajadustega laps. Täname kõiki, kes on toetanud meie MTÜ-d!

Vaata pilte Facebookist...

Puutöö õpituba

6.10.2013

5. oktoobril sai teoks ettevõtmine, kus MTÜ liikmed said Viimsi Keskkooli käsitööklassis puutööd teha. Sulev Ennomäe juhendamisel ja isade-emade kaasabil valmisid kuumaalused ja laevukesed. Täname Eesti Naiskodukaitset, kelle toel üritus toimus!

Vaata pilte Facebookist...

Perepäev maalides

2.09.2013
1. septembril kogunesid Haabneeme randa MTÜ Charity Pirital liikmed koos kaasavõetud sõpradega. Kui hommikul tundus, et mereranda planeeritud üritus tõotab tulla vihmane, siis õigel hetkel tuli päike ikkagi välja ning päeva sai lugeda igati kordaläinuks. Valmis tosin eriilmelist mereteemalist pilti. Peale maalimist pidasime piknikku.
 

Aegna looduspäevad

17.08.2013
12.-16. augustil 2013 toimusid Aegna saarel MTÜ Charity Piritali looduspäevad erivajadustega lastele ja noortele. Programm sisaldas loov- ja mängulisi tegevusi nii õues kui ka mere ääres, samuti merevees karastamist ja saunatamist. Tutvuti Aegna saare loodus- ja vaatamisväärsustega (rändrahnud, maagiline kivilabürint, matkarajad, metsad, eriilmelised rannad). Laagris oli 10 osalejat.

 

 

 

 

Pirita Kloostripäeval osalemine

29.07.2013
28. juulil toimus Pirita Kloostripäev koos laadaga, kuhu MTÜ Charity Pirital kutsuti kohvikut pidama. Pakkusime vanemate küpsetatud kooke, pirukaid jt. hõrgutisi. Igati kordaläinud heategevusliku kohviku tulu läks Aegna looduspäevade laagri toetuseks.
 

Laulasmaa laager

17.06.2013
MTÜ Charity Pirital korraldas 10.-14. juunini teraapilised suvepäevad erivajadustega lastele ja noortele. Laager toimus Laulasmaa Side puhkekeskuses, kus osalejaid oli 13. Päevi sisustati erinevate loov- ja mänguliste tegevustega. Toimus loodusmatku, külastati veekeskust ja Tabasalu raamatukogu, iga päev tegeleti muusika ja kunstiga ning viidi läbi spordipäev. Kõige rohkem elamusi pakkus Laulasmaa veekeskuses veedetud aeg. Nagu ikka igas laagris, toimus ka siin lõpudisko.

 

 

 

 

Päkapikud juba teel

22.09.2012
Kaugel need jõulud enam on? Kogunesime taas ja võtsime ette päkapikkude meisterdamise. Viltimise tehnikas valminud päkapikud said igaüks oma näo, valmis ka üks päkapikuplika. Päkapikud leiate müükidelt, kus osaleme, nende ostuga saate toetada MTÜ poolt organiseeritud teraapiaid.
 

Lillede viltimise töötuba

11.04.2012

Ühel märtsikuu laupäeval kogunesid MTÜ liikmed, et üheskoos teha veidi näputööd. Valmisid erivärvilised vildist lilled, mida saab kanda rinnas mantlil või pintsakul. Kõik lilled on valmistatud müümiseks erinevatel laatadel ja heategevusüritustel.

  

Heategevuskontserdid

MTÜ Charity Pirital tänab kõiki muusikuid, toetajaid, kontserdikülastajaid ja vabatahtlikke, kes on aidanud ja aitavad kaasa meie heategevuskontserdite õnnestumisele. Täname teid otsuse eest pühendada üheks päevaks oma anne ja aeg meie eesmärgi nimel.

Üheskoos astume edasi suuri samme, et muuta puuetega laste elu Eestis rõõmsamaks ja täiuslikumaks. 

Aitäh Teile, head inimesed!

Aasta 2014

Aasta 2013

Aasta 2012

Aasta 2011

Aasta 2010


Heategevuskontsert Lauluväljakul 2010

Aasta 2009

Plakat
Heategevuskontsert Lauluväljakul 2009